Адреса

aqua_design@ukr.net

Телефони

(067) 763 07 64

(097) 246 01 65

Інформація

Здорові акваріумні риби

Дітер Унтергассер

“Почувається, як риба у воді”. Ця стара приказка висловлює cкладене тисячоліття тому переконання людини про те, що риба, яка перебуває у рідному середовищі проживання, безумовно, здорова. Хто-небудь міг зловити хвору рибу всього 100 років тому? На жаль, в останні десятиліття доводиться констатувати факти появи хворих риб, причинами виникнення захворювань у яких стали наслідки індустріалізації – скидання у водойми стічних вод і хімікатів.

Причини захворювань риб

Частіше за все ми насолоджуємося виглядом здорових і красивих риб у наших акваріумах. Однак погані умови утримання риб в маленькому біотопі – перенаселеність акваріума, недотримання елементарних правил гігієни, забруднена вода, недостатня фільтрація і незадовільний ріст рослин – можуть стати причиною захворювань риб. Крім того, стрес, який відчувають риби, також може спровокувати хворобу, тому в стабільному біотопі навряд чи вдасться спостерігати спалах захворювання. Серйозної небезпеки Ви піддаєте риб, коли годуєте їх живими кормами, виловленими у відкритих водоймах, вважаючи, що пропонуєте їм краще харчування з можливого. Саме таким шляхом в акваріум потрапляють збудники захворювань і паразити. Ваші риби будуть позбавлені від подібного роду небезпеки, якщо Ви запропонуєте їм у їжу такі ласощі, як FD корму. Вони висушені в процесі дбайливої обробки, а складом поживних речовин і смаком вони практично не відрізняються від живих кормів. Іншою перевагою FD кормів є тривале збереження незмінним їх високої якості і доступність протягом всього року. Риби повинні регулярно отримувати FD корми, які завдяки високому вмісту баластних речовин покращують їх травлення.

Профілактика

Отже, на нас лежить відповідальність за проведення всіх необхідних заходів щодо забезпечення оптимального функціонування біотопу акваріума. Подякою риб будуть: хороше здоров’я, яскраве забарвлення і життєві сили. Профілактика починається з моменту запуску і заселення акваріума. Підбирайте риб не за кольором або зовнішнім виглядом, а виходячи з вимог їх сумісності за умовами проживання і поведінці. Виготовлення акваріума передбачає не лише дизайн, а й правильний підбір жителів “водоймища”. Безумовно, важливе значення має заселеність акваріума рибами. Чим вона вища, тим більше корму потрібно рибам, і тим сильніше буде забруднюватися вода відходами їх життєдіяльності. Високоякісні корми Sera, склад яких постійно вдосконалюється і оптимізується на підставі результатів багаторічних наукових досліджень, піддаються регулярному державному контролю. Вони повністю засвоюються організмом риб і не забруднюють воду. Корми з високим вмістом водорості спіруліни (наприклад, Sera flora або Sera Spirulina Tabs) особливо ефективно зміцнюють імунітет і стабілізують мікрофлору кишечника риб. Важливими передумовами здоров’я риб є достатня ефективність фільтру і гарне зростання акваріумних рослин. Рослини не тільки виробляють кисень, але також є потужним біологічним фільтром, що усуває з води забруднюючі її продукти біологічних процесів, наприклад, нітрати і фосфати. Наявність в акваріумі рослин та регулярне проведення зміни води запобіжать небезпечне забруднення води.

Зрозуміло, навіть найстійкіша риба, що живе в каналізаційній трубі з відходами, все-таки захворіє. Засіб для запуску процесу біологічної фільтрації води Sera filter biostart прискорює процес біологічного розщеплення відходів життєдіяльності риб і уповільнює формування мулу. Оброблені засобом шкідливі речовини збираються у верхніх шарах грунту і їх можна легко видалити звідти грунтоочищувачем під час зміни води. Додані в корм препарати, що містять мультивітамінний комплекс, допоможуть захистити риб від стресових ситуацій і підтримають їх імунну систему. Рідкий вітамінний препарат Sera fishtamin містить дійсно необхідні рибам вітаміни, і що не менш важливо, всі вони правильно збалансовані з урахуванням потреб риб. Його можна один або два рази на тиждень додавати в корм, краще всього в корм Sera vipagran з пористою структурою гранул, швидко вбирає розчин вітамінів. Крім того, для додавання вітамінів успішно можуть використовуватися Sera FD корму і корм в таблетках Sera O-nip.

Невідкладна допомога

І все-таки, не дивлячись на всі старання і турботу, одного разу риби можуть захворіти. Збудники захворювань часто потрапляють в акваріум з знову заселеними рибами, або перебувають у ньому в латентному стані і протягом довгого часу залишаються непоміченими, завдяки високій опірності риб до захворювання. Причиною прояви захворювання може бути послаблення риб через перенесеного стресу, Sera пропонує вичерпний асортимент лікарських засобів для безпечного і ефективного лікування хвороб риб.

Дуже важливо на самій ранній стадії захворювання, як тільки були помічені його перші симптоми, негайно зреагувати і застосувати правильні ліки. Чим раніше почнеться лікування, тим воно буде ефективніше. Тому ми рекомендуємо завжди мати у своїй “акваріумній аптечці” принаймні, згадані нижче лікарські засоби. Ви досягнете найкращих результатів, якщо будете точно слідувати вимогам,що знаходяться в кожній упаковці в інструкції по застосуванню.

Надійна і цілеспрямована допомога від Sera

Найбільш частою проблемою є зараження риб ектопаразитами, утримується на шкірі або зябрах. Реакцією на присутність шкірних паразитів є чухання риб об рослини й елементи декорацій, їхні плавники при цьому щільно притиснуті до тіла. У разі зараження зябровими паразитами, наприклад, зябровими хробаками, риба відкриває тільки одну зяброву кришку, подих її частішає.

Sera Costapur

Іноді на шкірі риби можна спостерігати білі крапки, вона виглядає так, ніби її обсипала манна крупа. Це захворювання часто називають хворобою “білих плям” або «манкою», його збудником є одноклітинний організм зі складною назвою “ichtyophthirius multifiliis”. Лікування здійснюється за допомогою засобу Sera сostapur або ліками нового покоління серії MED Professional – Sera Protazol. Особливістю нового перпарат є те, що він справляється з сучасними формами іхтіофтіріус, так званої азіатською формою. Препарат не фарбує воду і, як правило, одноразового застосування.

Sera ectopur

Білі, вкриті загуслим слизом, плями на шкірі риб можуть бути викликані різними видами паразитів. Sera ectopur вельми ефективно можна застосовувати проти всіх них. Засіб Sera ectopur змушує збудників захворювання відокремитися від шкіри. Воно збільшує ефективність застосовуваних паралельно з ним ліків, тому його варто використовувати в комбінації з Sera costapur та іншими вказаними нижче лікарськими засобами.

Sera flagellol

Симптоми зараження Ооdinium дуже схожі на симптоми ранньої стадії хвороби “білих плям”, тільки крапки в цьому випадку дуже малі, риба виглядає так, ніби її обсипали борошном. Це захворювання часто називають “оксамитовою хворобою”. Воно надійно виліковується за допомогою Sera med professional flagellol

Sera mycopur

Грибки є розкладницькими різні речовини організмами й існують у кожному акваріумі. Вони дуже корисні для підтримки гігієни в акваріумі, розкладаючи, наприклад, екскременти риб. Тому спори грибків завжди присутні в акваріумний воді. Грибки не можуть завдати шкоди рибам, поки слизовий покрив риб, який надійно захищає їх від проникнення грибкових спор, не пошкоджений. При пошкодженні слизової оболонки риби паразитами або в результаті упіймання сачком спори грибків можуть закріпитися на місцях пошкоджень, і почнеться їх інтенсивний ріст. Грибкову інфекцію можна виявити по блідих нитках довжиною від одного до двох сантиметрів, дуже схожих на прилипшу ватяну кульку, що росте з шкіри. Для лікування застосовується Sera mycopur в комбінації з Sera ectopur. Ліки подіють протягом найближчих годин, проте, запасіться терпінням – грибки дуже міцно вростають в шкіру, тому повне одужання риби настане лише через три дні, коли на пошкодженій ділянці поміняється шкіра.

Sera toxivec і Sera O2 plus

Якщо у риб важке дихання, перш за все, за допомогою Sera тестів для води перевірте, чи достатньо у воді кисню і не скупчилися в ній отруйні речовини, наприклад, нітрити або амоній. Дуже швидко в такій ситуації допоможе застосування Sera О2 Plus або Sera toxivec, в залежності від виявленої причини. Якщо зазначені вище причини виключаються, швидше за все, риби заражені зябровими хробаками. Sera mycopur в комбінації з Sera ectopur надійно позбавлять риб від черв’яків і попередять вторинне зараження грибками і бактеріями.

Sera baktopur

Плями, рівномірно покриті слизом, білого або сірого кольору, як правило, є проявом бактеріального ураження риб. Справитися з бактеріями можна за допомогою засобу Sera baktopur. У серйозних випадках необхідно додатково застосовувати Sera baktopur direct. Обидва препарати збільшують ефективність дії один одного, якщо застосовуються одночасно і в повному дозуванні.

Sera baktopur direct

Водянка викликає у риб розбухання черевної порожнини, витрішкуватість і неприродне скуйовдження луски. Це захворювання рідко виникає в акваріумі, який раціонально заселений, наповнений активно зростаючими рослинами, також, якщо за ним добре доглядають, а риб, які в ньому живуть, годують правильно. Для лікування водянки можна застосовувати Sera baktopur direct. При цьому слід лікувати всіх риб без виключення, тому що риби, які зовні виглядають здоровими, можуть бути вже заражені.

Sera omnipur

Іноді дуже важко визначити причину шкірного захворювання і вибрати необхідні ліки. Саме для таких випадків розроблено ліки Sera omnipur, воно ефективне щодо всіх шкірних інфекцій риб. Крім того, можливість його застосування зніме з Вас проблему вибору препарату.

Догляд, який відповідає потребам певних видів риб, і регулярне обслуговування акваріума – запорука здоров’я риб. Проте, якщо риби захворіли, ліки Sera завжди допоможуть у біді.